S Dukovany doma remíza

Duel z krajského přeboru sestoupivšího Jemnicka a nováčka I. A třídy nabídl atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách. První příležitost měli domácí, ale Hoškova hlavička skončila vedle Křišťálovy branky. Na opačné zkoušel střelecké štěstí Jašek, ale jeho pokus Kopeček vyrazil.

V 17. minutě vyšel Dukovanům brejk, kdy nalevo pronikl až do vápna Koudelný, přihrál podél Koutného Sedláčkovi a ten prostřelil Kopečka. Jemnicko vyrovnalo po přímém kopu Krejči, jehož střílený centr Axman prodloužil na zadní tyč. Ještě do přestávky se vpravo uvolnil Anděl a našel Hoška – 2:1.

Zkraje druhé půle hostitelé kontrolovali vývoj zápasu, ale pak jakoby přestali hrát a toho soupeř využil. „Úplně nám odešel střed hřiště,“ poznamenal domácí trenér Zbyněk Kincl.

Dukovany zaslouženě vyrovnaly Kuncem a to se ještě Kopeček musel vyznamenat při dalších šancí hostí.

V závěru mělo Jemnicko tlak, ale Axman nůžkami trefil jen tyč. Následně mohl rozhodnout po dvou závarech Jiří Kincl, ale jednou trefil na brankové čáře stojícího dukovanského obránce a podruhé mířil mimo tři tyče. Poslední šanci pak měl Hošek, který bránu ovšem netrefil.

„Jak jsme sezonu blbě začali, tak jsme podzim i skončili, byť jsme nějaké body udělali. Dukovany se mi líbily, a i když jsme na šance byli lepší, tak je remíza podle průběhu zápasu spravedlivá. Diváci si přes nepřízeň počasí museli přijít na své,“ hodnotí kouč Jemnicka.